Nasıl Okurum?

Sitemizde yayınlanan eKitaplar olabildiğince ePub formatında yayınlanmaya çalışılacaktır. Bunun sebebi ePub formatında ki kitapların  hem okunulabilirliği daha fazla hem de piyasada bulunan mobil cihazların hemen hemen hepsi (iphone, iPad, Motorola Xoom, Samsung Galaxy Tab, Android ve Symbian destekleyen cihazlar) bu formatta kitap okumaya olanak sağmakta.

Kitapları mobil cihazınızdan direk indirerek hemen okumaya başlayabilirsiniz. Kitapları iOS tabanlı iPhone ve iPad gibi cihazlarda iBooks uygulamasıyla okuyabilirsiniz. Eğer cihazınızda iBooks uygulaması yüklü değilse buradan indirebilirsiniz. Android cihazlarda ise kitapları Aldiko isimli uygulama ile okuyabilirsiniz. Cihazınız için farklı ekitap uygulamaları yüklemek istiyorsanız bu adresten edinebilirsiniz.

Sitemizde linkleri yayınlanan kitaplar epub formatında olduğundan ne yazık ki mobi formatını destekleyen Kindle cihazlarda hemen okunamamakta. Ancak Calibre isimli programı kullanarak kitapları mobi formatına çevirebilir ve Kindle cihazınızda da okuyabilirsiniz..

Yayınlanan kitapları ayrıca piaysada bulunan diğer ekitap okuyucu cihazlarda da (reeder, Sony Reader, Nook v.s.) okumanız mümkün.

Şimdi sitemizde yayınlanan kitapları PC’de okumak için gerek duyulan yazılımlardan da bahsedelim. Aşağıda linklerini verdiğim programları bilgisayarınıza yükledikten sonra kitapları bilgisayarınızdan da zahmetsizce okuyabileceksiniz.

FBReader

Calibre

Bu programların bilgisayarınıza yüklenmesiyle ilgili karşılaştığınız her türlü sorunu iletişim formundan bizlere ulaştırırmanız durumunda, sorunların çözümünde site olarak yardımcı olmaya hazırız.