Nasıl Okurum?

eKitaplar temel olarak ePub, mobi, pdf ve word formatlarında yayınlanabilmektedir. Günümüzde mobil cihazların hayatımızda artarak edindiği yer sayesinde yayınlanan ekitaplar kullanımı kıstlı olan pdf ve word yerine daha zengin içerik sağlayan daha popüler ePub ve mobi formatlarına kaymaktadır. Amazonun ülkemizde henüz faaliyet göstermiyor olmasından dolayı ülkemizde yayınlanan kitapların çoğu ePub formatında yayınlanmaktadır. Günümüzde piyasada bulunan mobil cihazların hemen hemen hepsi (iphone, iPad, Nexus, Samsung Galaxy, Android ve Symbian destekleyen diğer cihazlar) ePub formatında kitap okumaya olanak sağlamaktadır. Kindle haricindeki ekitap okuyucuların hepsi ePub formatına destek sağlamaktadır.

Kitapları iOS tabanlı iPhone ve iPad gibi cihazlarda iBooks uygulaması üzerinden okuyabilirsiniz. Eğer cihazınızda iBooks uygulaması yüklü değilse buradan indirebilirsiniz. Android cihazlarda ise kitapları Aldiko isimli uygulama ile okuyabilirsiniz. Cihazınız için farklı ekitap uygulamaları yüklemek istiyorsanız bu adresten edinebilirsiniz. Ülkemizde hizmet veren ekitap sağlayıcıların bazılarının satışını sağladığı cihazlardan da eKitap okuyabilirsiniz.

Bir diğer ekitap formatı olan mobi veya azw ile hazırlanmış ekitapları okumak için ise Amazon Kindle cihazına sahip olmanız gerekmektedir. Yakın zamanda çıkan diğer ekitap okuyucular bu formatlara da destek vermeye başlamışlardır.

Yayınlanan kitapları ayrıca piyasada satışa sunulan diğer ekitap okuyucu cihazlardan (reeder, kobo, Sony Reader, Nook v.s.) okumanız da mümkündür.

Sitemizde yazarlarının izniyle linkleri yayınlanan ücretsiz ekitapları mobil cihazlardan okumak için yukarıda ki yöntemleri kullanabilirsiniz. PC’de okumak içinse Calibre programını kullanabilirsiniz. Ayrıca ekitap satışı yapan yayın-evleri ekitapları bilgisayarınızda okumanızı sağlayacak programları da sizlere sunacaklardır.

ekitapların okunmasıyla ilgili karşılaştığınız her türlü sorunu iletişim formundan bizlere ulaştırmanız durumunda, sorunların çözümünde sizlere yardımcı olmaya hazırız.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir