Okuma Üzerine

Okuma Üzerine
4,00 TL
Yazar:
Kategoriler: Felsefe, Makale - Deneme - Derleme
Etiketler: android, ekitap, epub, idefix, ipad, iphone, kitap, Marcel Proust, Okuma Üzerine, pdf
Yayıncı: Notos
ISBN: 2789785856719
Okuma Üzerine, Marcel Proust`un birey ile kitap arasındaki ilişkiyi ve özgün psikolojik edim olarak okumayı irdelediği, bu edimin kaynaklarına yaptığı yolculuğu içeren bir anlatı.
Buy from Signed by the Author.

Kitap Hakkında

Okuma Üzerine, Marcel Proust`un birey ile kitap arasın daki ilişkiyi ve özgün psikolojik edim olarak okumayı irdelediği, bu edimin kaynaklarına yaptığı yolculuğu içeren bir anlatı.

Büyük bir yazarın kitapla kurulan ilişki üstüne derin düşünme denemesi.

Aynı zamanda Proust`un kütüphanesinde bir yol haritası olan Okuma Üzerine, bizim şimdi durduğumuz yeri de aydınlatıyor.

” Hiç kuşkusuz, dostluk, bireyler arasındaki dostluk hava cıvadır ve okuma bir dostluk biçimidir. Ama en azından dostluğun samimî bir biçimidir ve bir ölüye, olmayan birine yönelik olması ona çıkarsız, neredeyse dokunaklı bir hava verir. Dahası o, Öteki bütün dostluk biçimlerini çirkinleştiren her şeyden bağımsız bir dostluktur.”

Okuma Üzerine

Türkçe (Orijinal Dili:Fransızca)
E-Kitap İstanbul, 2007
ISBN : 2789785856719

Orjinal isim: Sur La Lecture

Yorumlar

yorum

Disclosure of Material Connection: Some of the links in the page above are "affiliate links." This means if you click on the link and purchase the item, I will receive an affiliate commission. I am disclosing this in accordance with the Federal Trade Commission's 16 CFR, Part 255: "Guides Concerning the Use of Endorsements and Testimonials in Advertising."